زایمان های عجیب در دنیا

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درد کمر، شکم بزرگ، قوزک ورم کرده، صورت براق، موهای نازک و براق و میل شدید برای خوردن همه نشانه های بارز بارداری هستند. تقریبا بیشتر خانم ها در طول بارداری این نشانه ها را از خود بروز می دهند. اما گاهی نشانه های عجیب یا اتفاقات عجیبی در این رابطه رخ می دهد که دهان انسان از شنیدن آنها باز می ماند.

 

1- مادر بیشترین قل‌های زنده مانده در یک زایمان (۸ قلو)

اولین مورد عجیب مادرانه مربوط به زنی آمریکایی است که توانسته در یک نوبت بارداری، هشت قلو به دنیا بیاورد. به دنیا آوردن هشت قلو البته عجیب نیست، کما این که سال 1998 هم زنی هشت قلو به دنیا آورده بود، ولی آنچه نادیا، مادر این هشت کودک را در معرض توجه قرار داد این بود که اولا همه کودکان او سالم به دنیا آمدند و ثانیا او شش کودک هم در خانه داشت این زن مورد انتقادهای زیادی واقع شد پس از این که مشخص شد او برای هشت قلو زاییدن، دست به دامن روش‌های پزشکی هم شده است.
با توجه به اینکه او یک زن بدون شغل و تنها است بزرگ کردن فرزندانش بسیار برای او مشکل ساز بود.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

2- جوانترین مادر دنیا

 در شهر کوچک پیسکو در پرو زنی سرخپوست از کوهپایه های اند با دختری کوچک به بیمارستان مراجعه کرد .شکم کودک  5 ساله به شدت درد میکرد و بر آمده شده بود. مادر دختر اعتقاد داشت که روحی شیطانی به بدن دختر نفوذ کرده ولی دکتر بعد از معاینه دختر با مورد عجیبی رو به رو شد زیرا دریافت که کودک 5 ساله حامله است و 8 ماه از حاملگی او می گذرد وی سپس او را با خود به پایتخت پرو برد و این موضوع را با متخصص های دیگر در میان گذاشت و یک ما بعد لیما در سال 1939 فرزند پسر خود را از طریق سزارین به دنیا اورد و نام دکتری که فرزندش را به دنیا اورد بود برای پسرش برگزید. جرالدوی کوچک همیشه فکر میکرد که مادرش خوهر اوست اما بعد از 10 سالگی متوجه شد که لینا مادرش است.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

3- پیرترین مادر دنیا که برای اولین بار در سن ۷۰ سالگی صاحب فرزند شد

سومین مادر عجیب و غریب جهانی، یک زن هندی است که 40 سال برای داشتن فرزند خود صبر کرد تا این که حدودا شش سال قبل و در آستانه هفتاد سالگی توانست فرزند نخست خود را به دنیا بیاورد. او پیرترین مادر دنیا (برای داشتن فرزند اول) است. و او تصمیم گرفت که به مدت 3 سال به فرزند خود شیر بدهد.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

4- مادر بیشترین فرزند

بر اساس کتاب گینس پرکارترین زن جهان یک مادر روسی است. که از 27 حملگی صاحب 69 فرزند شد و 16 دوقلو و سه قلو و ۴ چهارقلو دارد.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

5- پیرترین مادر دوقلوها

امکاری پانوار که مصمم به پسردار شدن بود، در سن ۷۰ سالگی صاحب یک دوقلوی نارس، اما به طور کلی سالم می شود که یکی دختر و یک پسر بوده است. امکاری زمانی که دوقلوها را به دنیا آورد، صاحب دو دختر بزرگ و ۵ نوه بود.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

6- کوتاه ترین مادر دنیا با قد ۷۱ سانتی متر

 کوتاه قدترین مادر دنیا با وجود اخطار و هشدار پزشکان مبنی بر خطرناک بودن بارداری برای زندگی اش، سومین کودک خود را در سن 35 سالگی به دنیا اورد و جالب است بدانید هر کدام از فرزندانش قدی نصف مادر خود د اشتند .
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

7- مادر کم وزن ترین نوزاد زنده دنیا

 یک مادر آمریکایی در سال 2004، فرزندی به دنیا آورد که فقط 25 سانتی متر قد و حدود 250 گرم وزن داشت. برای این که بتوانید اندازه کودک را تصور کنید بهتر است یک خطکش 20سانتی متری را در ذهن خود تصور کنید. این نوزاد که در هفته 25 حاملگی به دنیا امد اکنون در سلامت کامل به سر می برد.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر

 

 

8- مادری با طولانی ترین فاصله بین فرزندانش

 الیزابت و بوتل دارای دو فرزند هستند. و نکته جالب در مورد فرزندانشان اختلاف سنی بسیار زیاد انهاست. که بیشترین اختلاف سنی بین دو خواهر و برادر است. این اختلاف سنی چیزی حدود 41 سال و 185 روز است که میتواند اختلاف سنی بین یک پدر بزرگ و نوه باشد.
عجیب ترین زایمان های دنیا+ تصاویر