تکنولوژی هسته‌ای ایران همچون درختی است که در سرمای زمستان به شکوفه نشسته است

پس باید صبر کرد تا سال بعد

و یا …

باید هزینه زیادی را برای به ثمر نشستن این درخت هزینه نمود

زیرا :

توسعه فن‌آوری هسته‌ای باید همگن و متوازن با توسعه در عرصه‌های دیگر اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی و همچنین مبتنی بر روندهای کارشناسی و مهندسی باشد . باید ضمن پرهیز از ایجاد غرور کاذب در بین مردم ، با مدیریت عقلانی به دانش هسته‌ای پرداخته شود .

با کمال تأسف ، در رابطه با بحث فن‌آوری هسته‌ای ، برخی اغراق گویی‌ها و برخوردهای عامه پسند رواج یافته ؛ بنابراین لازم است با نگرش علمی به تکنولوژی هسته‌ای نگریسته و دراین راه به دور از احساسات ، رفتاری منطقی را دنبال نماییم .

با فراگیر شدن دانش و فرهنگ هسته‌ای در بین همه مردم ، دیگر جایی برای انحصار طلبی و استفاده نامناسب باقی نمی‌ماند بنابراین شایسته است که مردم خوب ما نیز از دست‌آوردهای آن به طور صحیح آگاهی داشته باشند . پس در راستای نیل به این مقصود ، کتاب حاضر با نگارشی بسیار روان و آسان ، به‌طور خلاصه اما کامل نوشته شده است تا قابل فهم برای همه اقشار مردم باشد هرچند متن اولیّه کتاب بارها مورد بازنگری و ممیزی قرار گرفته و مفاد قراردادها و برخی مطالب دیگر ، از متن کتاب حذف گردیده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 512 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here